Barcode: 7618500944545
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 61.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
jus de myrtilles des bois** (61,5%), infusion de mélisse officinale (teneur de l'extrait 0.2g/l) (26.5%), jus d'agave concentré" (12%).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tesco Finest Raspberry Conserve
Tesco Finest
D NOVA 4
Tesco Original Bagels 5 Pack
Tesco
C NOVA 4
TESCO
TESCO
A NOVA 4
Italian Tomato Passata with Garlic & Herbs
Tesco
A NOVA 1
Tesco Cinnamon And Rasin Bagels 5 Pack
Tesco
C NOVA 4
Arborio risotto rice
Tesco
C
Light Olive Spread
Tesco
D NOVA 4
Paella Rice
Tesco
C
Classic Kimchi
Mrs Elswood
B NOVA 3
Organic rapeseed oil
Tesco
B NOVA 2
Tagliatelle Pasta
Tesco
A NOVA 1
Lasagne Pasta
TESCO
A NOVA 1