Barcode: 7802900481063
Néctar naranja
by Soprole
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
halal
no sugar
a votre service
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 11.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 5.0 g |
Ingredients
Agua, concentrado de naranja, ácido cítrico, carboximetil celulosa sódica (CMC), saborizantes idénticos a natural, sucralosa, colorantes beta caroteno sintético y carmín de cochinilla y dimetilpolisiloxano.
Additives
e330
e466
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Iced Refreshers
Dunkin'
C NOVA 4
ENERGY DRINK
Red Bull
E NOVA 4
Carmal Vanilla Cream Coffee
Green Mountain
E
ENERGY DRINK
Red Bull
NOVA 4
Jerk Bloody Mary Mix, Jerk
Savor & salt
NOVA 3
THE WINTER EDITION SUGARFREE Fuji Apple & Ginger ENERGY DRINK
Red Bull
C NOVA 4
ENERGY DRINK
Red Bull Amber Sugar Free
NOVA 4
Milk Chocolate Flavor Hot Cocoa Mix K-Cup Pods, Milk Chocolate
Swiss miss
NOVA 4
The Winter Edition
Redbull
NOVA 4
Bang purple haze
Bang
C NOVA 4
Red Bull The Amber Edition
Red Bull
E NOVA 4
Blood Orange Sparkling Natural Spring Water, Blood Orange
Eternal
B NOVA 4