Barcode: 4002160092501
Néctar naranja briks
by Granini
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
carbon trust
green dot
Categories
Available in
andorra, france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.1 g |
| of which sugars | 10.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Contenido mínimo de fruta: 55%. Naranja (zumo a partir de concentrado (40%), zumo (10%)), agua, azúcar, vitamina C.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jelly
Welch's
D NOVA 4
Welch's, jam, concord grape
Welch's
D NOVA 4
Welch's, jelly, concord grape
Welch's
C NOVA 4
Spread
Welch's
D NOVA 4
Welch's, fruit juice cocktail, grape
Welch's, Welch Foods Inc
D NOVA 4
Welch's, spread, strawberry
Welch's
D NOVA 4
Jelly
Welch's
D NOVA 4
Welch's, concord grape jelly, grape
Welch's
D NOVA 4
Concord grape Jam
Welch's
D NOVA 4
Welch's, concord grape jam, grape
Welch's
D NOVA 4
Jelly
Welch's
E NOVA 4
Concord Grape Jam, Concord Grape
D NOVA 4