Barcode: 3248340000473
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus d'orange à base de jus concentré, eau, acidifiant : acide citrique, antioxydant: acide ascorbique, édulcorants : acesulfam K et sucralose.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
All-purpose cajun seasoning
D NOVA 3
Long Grain Rice Enriched Parboiled
Zatarain's
B NOVA 1
Long Grain Rice Enriched Parboiled
Zatarain's
B NOVA 1
Garlic & Herb Seasoning
Zatarain's
E NOVA 4
New orleans style hush puppy mix
Zatarain's
NOVA 4
Zatarain's, jumbo stuffed olives
Zatarain's
NOVA 4
Mexican rice with pinto beans long grain rice and pinto beans seasoned with a blend of onion, garlic, and a hint of tomato rice dinner mix
Zatarain's, Zatarain's Inc.
C NOVA 4
Stuffed Olives
Zatarain's
E NOVA 4
Zatarain's, stuffed olives
Zatarain's
E NOVA 4
Stuffed Olives
Zatarain's
E NOVA 4
Pitted olives
Zatarain's
E NOVA 3
Manzanilla olives stuffed with minced pimiento
Clover Valley
E NOVA 4