Barcode: 3596710355617
Nectar orange bio
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
teneur en fruit 60 minimum
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.5 g |
| of which sugars | 10.5 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus d'orange à base de jus d'orange concentré* 60 % , eau, sucre de canne*, jus de citron à base de concentré*. *biologique.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Proteinbrot Mit 5% Rüebli
Le petit moulin
B
Bio village bananes
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
baguette BIO
Intermarché
C NOVA 3
Soupe de tomate avec basilic
Le Gusto
C NOVA 4
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Spätzle aux œufs
Le Gourmet
C NOVA 3
Bananes bio
Bio Village, Marque Repère
C
Bio village bananes
Marque Repère
C
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Bananes
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
Golosa Pistache
Damiano
E NOVA 4