Barcode: 3262720381020
Nectar orange passion
by Leader Price
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, jus d'orange (30%) et fruit de la passion (10%) à base de jus concentrés, sucre.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fresh Egg Tagliatelle
Tesco
A NOVA 1
Golden Flaxseeds
Tesco
A NOVA 1
Bulgar Wheat and Quinoa Mix
Tesco
A NOVA 1
Honey Nut Chocolate Clusters
Tesco
D NOVA 4
Tesco Free From Red Berry Granola 350g
Tesco
C NOVA 3
TESCO freeFROM WHEAT GLUTEN free free MILK free WH
Tesco
B NOVA 4
Tesco FreeFrom Seeded Sliced Bread
Tesco
A NOVA 4
STRAIGHT TO WOK MEDIUM NOODLES
TESCO
NOVA 3
Honey nut clusters
Tesco
D NOVA 3
Instant Oats - Original
Tesco
B NOVA 3
Straight To Wok Udon Noodles
Tesco
A NOVA 3
Pillows Chocolate Nut Cereal
Tesco
D NOVA 4