Barcode: 3700311861341
Nectar orangeà base de concentré
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
aucun
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus d'orange à base de jus concentré 50% – eau – sucre – acidifiant: acide citrique
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Original Recipe from Mexico Refried Beans
Isadora
A NOVA 3
Tortellini with meat filling
B NOVA 4
Arándano Deshidratado Verde Valle
Verde Valle
D NOVA 3
Refried beans
Isadora
NOVA 3
CIRUELA PASA SIN HUESO
VERDE VALLE
NOVA 1
Madrina's, 2x Dark Roasted Coffee + Milk
Ricon Inc.
D NOVA 4
Broad bean
Verde Valle
A NOVA 1
La brea bakry, cheddar loaf, jalapeno
La Brea Bakery Aryzta Llc
D NOVA 3
Organic Rustic French Loaf, Rustic French
La brea bakery
C NOVA 3
Tex-mex refried beans
A NOVA 4
Cranberry Walnut Loaf
La Brea Bakery
C NOVA 3
Whole Wheat Pocket Pita Bread
Basson Bakery Inc.
A NOVA 3