Barcode: 0076406021901
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.1 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, peach puree from concentrate, sugar and/or high fructose corn syrup, citric acid, beta carotene (color) and sucralose.
Additives
e160a
e160ai
e330
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pure Joy - Kirsche
Zott
C NOVA 4
mint fondants
E NOVA 4
Monte Vegan
Zott
C NOVA 4
Klösse
Werner's
C NOVA 3
Griess Pure Joy
Zott
C NOVA 4
Kakaový pudink s polevou s vanilkovou příchutí
Coop, Zott
C NOVA 4
Zitat Pure Joy
Zott
C NOVA 4
Pudding Choco Plant-Based Almond
Pure Joy, Zott
C NOVA 4
Pure Joy - Mango
Zott
C NOVA 4
Pudding
Zott
C NOVA 4
Pure Joy Reis Pur
Zott
C NOVA 4
Pure Joy - Erdbeere
Zott
C NOVA 4