Barcode: 3564700419205
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.2 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purée de pêche (50 %), eau, sucre, jus de citron à base de concentré, antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
BLUEBERRIES
SEASON'S CHOICE
A NOVA 1 Eco-Score C
GF MEASURE FOR MEASURE FLOUR
KING ARTHUR BAKING COMPANY
A NOVA 4
Alsan Bio-Margarine (gold)
Alsan
D NOVA 4 Eco-Score A
No Sugar Added Applesauce
Simply Nature
B NOVA 1 Eco-Score A
Knuspermüsli weiße Schokolade & Himbeere
Spar
D NOVA 4 Eco-Score B
diced pears
Dole
A NOVA 4
TOMATO PASTE
saudia
C NOVA 3 Eco-Score B
Like Nuggets
Like Meat
B NOVA 4
Lewis 12oz Sourdough Bread
Lewis
C NOVA 4
Brotaufstrich Kichererbse Avocado
NOA
C NOVA 3
All Dressed
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score A
Arroz carolino
Continente
B NOVA 1 Eco-Score D