Barcode: 3556001010274
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 10.3 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pulpe de pêche blanche 50%, eau, sucre, acidifiant: acide citrique, antioxydant : acide ascorbique
Additives
e300
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
TGI Friday's, Fridays Light Cosmo Cooler
TGI Friday's
E
Frisch's Big Boy, Hand Dipped Shake, Vanilla, 32 Fl Oz
Frisch's Big Boy
B
Taco Bell, Rainforest Coffee
Taco Bell
B
Pizza Hut, Pepsi, 20 Fl Oz
Pizza Hut
C
Wawa, Mint Cream Smoothie, 24 Oz
Wawa
C
Firehouse Subs, Hi-C Fruit Punch, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Taco Bell, Manzanita Sol, 20 Oz
Taco Bell
C
Perkins, Chocolate Milk, Large
Perkins
C
Jamba Juice, Strawberries Wild Smoothie, Medium
Jamba Juice
E
Papa John's, Crush Strawberry, 20 Oz
Papa John's
C
Jamba Juice, Orange C Booster Smoothie, Large
Jamba Juice
E
Wawa, Peach Creme Smoothie, 12 Oz
Wawa
C