Barcode: 3250390657316
Nectar Pêche PET 1L
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
distributor labels
selection intermarche
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purée de pêche (50%), eau de source, sucre, jus de citron à base de concentré, antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Zitrone Pur Direktsaft
Hitchcock
B NOVA 1 Eco-Score D
Diet Coke
Coca-Cola
C NOVA 4
Alkaline water
B NOVA 1
Levité Manzana 1.5L
Villa Del Sur
D NOVA 4
Pera
Placer
E NOVA 4
Tonic water
Coca-Cola
E NOVA 4
Aloe Drink
NOVA 4 Eco-Score C
Apple & Elderflower High Juice
M&S
NOVA 4
Sweet and sour
Fused by fiona
E NOVA 4
Genki ramune blueberry
Genki
E NOVA 4
Acqua Panna Glass Bottle Mineral Water
Nestlé,Acqua Panna,San Pellegrino
A
Sprite
sprite
E NOVA 4