Barcode: 3560070892105
Néctar pera
by Carrefour
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
italy, spain, francia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.4 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, puré de pera (45%), zumo de pera a partir de concentrado (5%), azúcar, acidulante: ácido cítrico, antioxidante: ácido ascórbico, edulcorante: sucralosa.
Allergens
none
Additives
e300
e330
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Whataburger, Chocolate Shake, 32 Oz
Whataburger
B
Wawa, Salted Caramel Latte, 16 Oz
Wawa
B
Starbucks, Teavana Shaken Pineapple Black Tea Infusion Lemonade, Tall
Starbucks
B
McDonald's, Diet Coke, Large
McDonald's
B
Applebee's, Fireball Whiskey Lemonade
Applebee's
E
Starbucks, Cool Lime Starbucks Refreshers Beverage, Tall
Starbucks
B
Wawa, Iced Chai Tea, 16 Oz
Wawa
B
Joe's Crab Shack, Patron Tequila, Shooter
Joe's Crab Shack
B
Wawa, Colombian Coffee, 20 Oz
Wawa
B
Joe's Crab Shack, Raspberry Liqueur, Shooter
Joe's Crab Shack
E
El Pollo Loco, Horchata, Small
El Pollo Loco
C
Steak 'N Shake, Turtle Caramel Nut Milkshake, Kids & Small
Steak 'N Shake
E