Barcode: 5601312090274
Néctar Pera
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
pasteurized
ecoponto amarelo
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Polme de Pera (50%), Água, Açúcar, Acidificante (E330), Antioxidante (E300).
Additives
e300
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Amaretto
Di Alfino
Gut & Günstig, Cola Mix
Gut & Günstig
E NOVA 4
Birne & Melisse
Gut&Günstig
C NOVA 4
Apfel Schorle
Gut & Günstig
C NOVA 4
Gut & Günstig Zitrone
Gut & Günstig
D NOVA 4
Apfelschorle
Edeka, Gut & Günstig
C NOVA 4
Iso Light, Grapefruit Zitrone
Edeka, Gut & Günstig
D NOVA 4
Cola Light
Edeka, Gut & Günstig
C NOVA 4
Orangen Limonade
Gut & Günstig
E NOVA 4
Mineralwasser, still
Gut Gunstig, Gut & Günstig, Gut & Günstig
A
Vitamin drink ACE
Gut & Günstig
E NOVA 4
Mineralwasser Medium
G&G, Gut & Günstig, G&G Edeka
A NOVA 1