Barcode: 8410171004257
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.9 g |
| of which sugars | 11.2 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, puré de pera (28%), zumo de piña a partir de concentrado (22%), jarabe de glucosa y fructosa, azúcar, acidulante: ácido cítrico, estabilizante: pectina, antioxidante: ácido ascórbico.
Additives
e300
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Thé Vert à la menthe
Naturalia
B NOVA 1
Thé vert Gunpowder bio 200G
Naturalia
B
Jus de Pomme
Naturalia
C NOVA 1
Amandes
Naturalia
A NOVA 1
Jus d'orange
Naturalia
C NOVA 1
Noisettes
Naturalia
B NOVA 1
Purée d'amandes complètes
Naturalia
A NOVA 1
Jus de carotte
Carrefour Bio,Naruralia
E
Huile d'olive vierge extra extraite à froid
Naturalia
B NOVA 2
Tofu nature
Naturalia
A NOVA 4
Muesli raisins noisettes amandes
Cereco, Naturalia
A NOVA 3
Muesli raisins-figues-abricots
Naturalia
C NOVA 3