Barcode: 5603089030149
Néctar Pêssego
by Santal
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
fsc
fsc mix
green dot
ecoponto amarelo
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 11.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Água, polme e sumo de pêssego (50%), açúcar, regulador de acidez: ácido cítrico, antioxidante: ácido ascórbico.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
PEAS, RUNNER BEANS & BROCCOLI WITH A HERB & LEMON BUTTER
M&S Food, Marks & Spencer
A NOVA 3
Cacahuètes
Leader Price
A NOVA 3 Eco-Score C
Nectar de pêche
CMI (Carrefour Marchandises Internationales), Carrefour, Carrefour Sélection, Groupe Carrefour
E NOVA 3 Eco-Score D
Copos de trigo espelta integral 0%
Hacendado
A NOVA 3 Eco-Score C
Mélange tropical
Lidl
E NOVA 1
Le tutti frutti - Apérifruits
Apérifruit, Intersnack, Vico
D NOVA 4
4 Pains Panini Gourmet 380g
La boulangere
C NOVA 4 Eco-Score A
Champiñón laminado
Ruol
NOVA 1
Baked Beans in tasty tomato sauce
Sainsbury's
A NOVA 4 Eco-Score A
Curry de lentilles façon dahl
Danival
B NOVA 3
Florette - Chou-fleur 180g
Florette
NOVA 1 Eco-Score A
Quinoa Real
Continente,SONAE
A Eco-Score D