Barcode: 24009508
Néctar piña
by Rio D'oro
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
green dot
with sweeteners
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 26.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.7 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
zumo de piña a partir de concentrado, agua, acidulante: ácido cítrico, estabilizante: pectina, edulcorantes: ciclamato, sacarina.
Additives
e330
e440
e952
e954
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crunchy Peanut Butter
Clif Bar
D NOVA 4
Oat porridge
Herkuless
A NOVA 1
Extra Virgin Olive Oil
Fratelli Carli
B NOVA 2
Cocoa almond energy granola, cocoa almond
Clif
D NOVA 3
Italian Bread
Joe Fazio Bakery
C NOVA 4
Banana maple oatmeal organic energy food, banana maple oatmeal
Clif, Clif Bar And Company
C NOVA 3
Apple cinnamon oatmeal organic energy food, apple cinnamon oatmeal
C NOVA 3
White chocolate macadamia nut energy granola, white chocolate macadamia nut
Cliff
D NOVA 4
Blueberry crisp energy granola, blueberry crisp
Cliff
D NOVA 4
Restaurant style meat ravioli
C NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Olio Carli
B NOVA 2
Cinnamon almond energy granola, cinnamon almond
D NOVA 3