Barcode: 8414807532008
Néctar Piña Light
by Consum
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
with sweeteners
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 23.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.4 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Zumo de piña a partir de concentrado (50%), agua, acidulante: ácido cítrico, estabilizante: pectina, edulcorantes (E-952, E-954) y vitaminas A, C y E.
Additives
e330
e440
e952
e954
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Azeitonas pretas com caroço
Baresa
D NOVA 1
Cremio Box jambon
Sodebo
C NOVA 4
Gnocchi aux flocons de pomme de terre
Villa Gusto
C NOVA 3
Tofu alga wakame
My Best Veggie
B NOVA 4
Spanische Oliven
Orto Mio, Penny
D NOVA 3
Kernige Haferflocken
Golden Breakfast
A NOVA 1
Falafel estilo mediterráneo
Monissa
C NOVA 4
Tomaten gehackt
San Fabio
A NOVA 1
Quinoa Zanahoria Tofu
My Best Veggie
D NOVA 4
Mermelada fresa extra 0%azúcares añadidos
Boulé
A NOVA 4
Tris di verdure
Iperal
A NOVA 4
TOFU FRUTOS SECOS
My Best Veggie
A NOVA 4