Barcode: 0076406021307
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.7 g |
| of which sugars | 8.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, pineapple puree from concentrate, sugar and/or high fructose corn syrup, citric acid, ascorbic acid (preservative) and sucralose.
Additives
e330
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
High Protein Tofu
Pureland
NOVA 4
mousse di mela
Le Fruttine Bio
C
Pan hogaza centeno
Mercadona
C NOVA 4
4 pains hot dog
Lidl, Maître Jean Pierre
C NOVA 4 Eco-Score B
Champiñones Laminados
Hacendado
A NOVA 3 Eco-Score E
Gate Creamy Porridge Baby Cereal
cow gate
D NOVA 4 Eco-Score D
Noisettes décortiquées
Petit-prix
A NOVA 1 Eco-Score E
Kartoffel Fix
DmBio
NOVA 3
Velouté potiron crème fraîche
Toque du chef
B NOVA 4
Riffel Chips
Snack Day
D NOVA 3
Dinkel Toastbrötchen 4071800048611
Harry
D NOVA 4 Eco-Score A
Confettura Extra fragole
Lazzaris
D Eco-Score A