Barcode: 3556000330045
Nectar Poire D'été
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
entrepreneurs engages
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 10.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pulpe de poire d'été 50%, eau, sucre, acidifiant acide citrique, antioxydant: acide ascorbique
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lemon and paeroa
coca cola
E NOVA 4
Caesar Salad Kit
Woolworths
C NOVA 4
Soft Round Rolls 6pk
Woolworths Bakery
NOVA 3
Aeroplane Lemon Flavored Jelly
Aeroplane
C
Roasted and Salted Cashews
Woolworths
C NOVA 3
Soft White Loaf 680g
Woolworths Bakery
C NOVA 4
Woolworths Iced Fruitless Finger Buns 4 pack
D NOVA 4
Corn kernels
Coles
A NOVA 3
Mini Roma Tomatoes
Woolworths
A
Salad fresh greek salad
Woolworths
C NOVA 4
Marshmallows
Pascall
E NOVA 3
unsalted cashews
Woolworths
NOVA 3