Barcode: 3397510210225
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purée de poire (50 % dont variété Williams 35 %), eau, sucre, jus concentré de citron.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Honey Nut Toasted Oats Cereal
Full Circle
C NOVA 3
Unsweetened vanilla almondmilk
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
B NOVA 4
Rice squares toasted rice cereal, rice squares
Food Club, Topco Associates Inc.
D NOVA 3
Original almondmilk
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
C NOVA 4
Apple & cinnamon instant oatmeal
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Original bread crumbs
Full Circle Market, Topco
C NOVA 4
Triple berry granola
Full Circle
C NOVA 3
Original Unsweetened Almondmilk
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
B NOVA 4
Maple & Brown Sugar Instant Oatmeal
Full Circle Market, Topco Associates Llc
D NOVA 4
Organic Pure Pumpkin
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
A NOVA 1
Original instant oatmeal
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
A NOVA 1
Vanilla Almondmilk
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
D NOVA 4