Barcode: 0076406022304
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 10.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, strawberry puree from concentrate, sugar and/or high fructose corn syrup, citric acid, ascorbic acid (preservative), carmine (color) and sucralose.
Additives
e330
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Uncle Ben Sonnenweizen Oliven-Öl
Uncle Ben‘s
B NOVA 3
BEN’S ORIGINAL Express-Reis - Naturreis Vollkorn
Ben's Original, Mars, BEN’S ORIGINAL Express-Reis
B
Riz Basmati
Uncle ben’s
B
Express-Sonnenweizen - Olivenöl
Ben's Original, Mars
A NOVA 3
Ebly L'original
Ebly
B NOVA 1
L'original
Ebly
B NOVA 1
Ben‘s Original Express italienisch mit Mascarpone Reis
Ben‘s
E NOVA 4
Express-Reis - Mediterran
Ben's Original, Mars
B NOVA 4
BEN’S ORIGINAL Express-Reis Mediterran fertig in nur 2 Minuten 250g 1.19€ 1kg 5.41€
Ben's Original, Mars, Uncle Bens REIS, BEN’S ORIGINAL Express-Reis
NOVA 3
BEN’S ORIGINAL Express-Reis Langkorn Reis fertig in 2 Minuten 250g 1.19€ 1kg 5.41€
Ben's Original, Mars, Uncle Bens REIS, BEN’S ORIGINAL Express-Reis
B NOVA 3
Riz a la méditerranéenne
Ben's
C NOVA 4
L'original
Ebly
B NOVA 1