Barcode: 3559500001033
Nectar tangor 1l
by Albius
Nutri-Score
E
Environment
Eco-Score E
Labels
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de tangor de l'île de la Réunion (55%), jus de raisin blanc à base de jus concentré non-UE (23%), eau.
Allergens
none
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Finlandia Vodka
Finlandia
NOVA 3
Friendly's, Sharks In The Water
Friendly's
E
Lakritzlikör
Koskenkorva
Valkosuklaa-cookie
Elovena
E NOVA 4
Kaurajuoma barista
Pirkka
D NOVA 4
Kaurajuoma
Pirkka
C NOVA 3
Blossa Glögg
Anora
NOVA 3
Oat Drink Naturel
Elovena
D NOVA 4
Joe's Crab Shack, Mason Jar Margarita
Joe's Crab Shack
E
Naturali Pompelmo
San Pellegrino
E NOVA 4
Chili's, Bud Light, 22 Fl Oz
Chili's
B
Organic Oat Drink
Pírkka
C NOVA 3