Barcode: 3352396200548
Oignon frit
by Festifruits
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
contains gluten
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 580.0 kcal |
| Fat | 44.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Oignons, huile végétale, farine de froment (gluten), sel.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fetticcine
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Basmati rice
B NOVA 1
Kroger, potato chips, bold mesquite bbq
Kroger, The Kroger Co.
E NOVA 4
Pineapple tidbits
Kroger
C NOVA 1
Diced Hass Avocados
Private Selection
B NOVA 3
Simple truth organic, green tea, green jasmine
Simple Truth Organic
B NOVA 4
Bow ties enriched macaroni product
Kroger
NOVA 1
Kroger Wasabi Seasoned Almonds
Kroger
D NOVA 4
Four fruit spread
Simple Truth Organic
D NOVA 4
Jasmine rice
B NOVA 1
Italian style tomato paste
Kroger
C NOVA 4
Simple truth, diced tomatoes in tomato juice
Simple Truth Organic
A NOVA 1