Barcode: 5400101076075
Oignons doux
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 5.2 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Oignons
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mildes Weinsauerkraut
Hengstenberg
C NOVA 3
Rugfras 375 g
Orkla Foods Norge AS
A NOVA 3 Eco-Score C
Pommes rissolées
Belle France
B NOVA 3 Eco-Score A
Pain tranché au seigle
Franprix
B NOVA 4 Eco-Score A
Coffee Creamer French Vanilla
nice!
E NOVA 4
Pardina Linsen
K Classic
A Eco-Score A
Nouilles de riz
Suzi Wan
B NOVA 1
Lentilles
Carrefour
B NOVA 4 Eco-Score A
Gourmand & Végétal à la grecque nature
Andros
C NOVA 4
Pommes Rissolées
Belle France
B NOVA 3 Eco-Score A
Orginal Langkorn Reis
Ben's Original
B Eco-Score C
Zicklein
bedda
E NOVA 4 Eco-Score C