Barcode: 3560070107049
Oignons extra-fins
by Carrefour
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Oignons blancs, eau, vinaigre d'alcool, sel, affermissant : chlorure de calcium, conservateur : disulfite de sodium, acidifiant : acide citrique, arôme.
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e223
e330
e509
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Specialflingor
Garant
D NOVA 4
Tomatpuré
Eldorado
C NOVA 3
Ekologisk Soltorkade Tomater
Garant
D NOVA 3
Krossade tomater i tomatjuice
Garant
A NOVA 1
Färsk tortelloni al formaggi
Garant
C NOVA 3
Garant Vita bönor i tomatsås
Axfood, Garant
B NOVA 4
Paranötter
Mother Earth
D NOVA 1
Haricots verts
Eldorado
A
Jordgubbssylt
Garant
D NOVA 4
Boil-In-Bag jasminris
Eldorado
B NOVA 1
Crunchy Naturell
Eldorado
D NOVA 4
Potatismjöl
Axfood, Garant
C NOVA 2