Barcode: 0025675705555
Oignons Frits
by Paskesz
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
kosher
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 643.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 42.9 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Oignons 75%, huile de palme, farine de blé (gluten), sel.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nuts 'N More, Almond Butter
Fox Point Sportswear Inc.
A NOVA 4
Chocolate Hazelnut Granola
Bliss Gourmet Foods
C NOVA 3
Almond swirls
B NOVA 2
Cajun Egg Noodles
Fox Point Sportswear Inc.
A NOVA 4
Nuts 'N More, Chocolate Almond
Fox Point Sportswear Inc.
A NOVA 4
Spinach Egg Noodles
Amish Wedding
A NOVA 4
Granola Pecan Cinnamon
Fox Point Sportswear Inc.
C NOVA 3
Sara nutrition, pineapple and aloe vera tea
B NOVA 1
Roasted unsalted cashews
Pete’s
A NOVA 3
Homestyle Egg Noodles
Amish Wedding
A NOVA 4
Rylan's, Red Raspberry Jalapeno Jam
Strobe & Associates Inc.
D NOVA 4
Porcini Mushroom Egg Noodles
Fox Point Sportswear Inc.
A NOVA 4