Barcode: 20696900
Oignons rouges
by Côté Marché
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
plant based foods and beverages
plant based foods
fruits and vegetables based foods
vegetable based foods and beverages
condiments
vegetables based foods
culinary plants
fresh foods
vegetables
fresh plant based foods
vegetable rods
fresh vegetables
onions and their products
onions
red onions
fresh onions
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 546.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Oignons
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Halvarine Zonne Pond
Gouda's Glorie
C NOVA 4
Premium
Reddy
B NOVA 2
Bakken & Braden olie
Reddy
C NOVA 4
Crunchy Loops Choco Crisp
Holie's
A
Lichtste pondje
Gouda’s Glorie
C NOVA 4
Vloeibaar frituurvet - perfect voor extra krokante friet
Diamant
E NOVA 4
Mango Passievrucht
Fruuji,Ola
C NOVA 4
Volle Pond
Gouda's Glorie
D NOVA 4
Muesli hazelnoot reep
Ravensbergen
D NOVA 4
Muesli
D NOVA 4
Frituurolie Friet & Snacks
Diamant
C NOVA 4
Mix van oliën
Reddy
C NOVA 4