Barcode: 0036632042590
Plain Oikos Pro Yogurt
by Oikos
Labels
no gluten
certified gluten free
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 94.1 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
CULTURED GRADE A ULTRA-FILTERED NON FAT MILK, WHEY PROTEIN CONCENTRATE, CREAM, YOGURT CULTURES S. THERMOPHILUS&L BULGARICUS
Allergens
milk
Related Products in Dairies
STRAINED GREEK NONFAT YOGURT VANILLA BEAN
simple truth organic
A NOVA 4 Eco-Score B
Nonfat Yogurt
Oikos Triple Zero
A NOVA 4 Eco-Score B
NONFAT GREEK YOGURT
Friendly Farms
A NOVA 4 Eco-Score B
SMOKE FLAVORED PROVOLONE CHEESE SLICES
Kroger
C NOVA 3 Eco-Score E
2% Lowfat Cottage Cheese
Kemps
C NOVA 4 Eco-Score D
Crème fraîche légère
Produits Blancs,Carrefour
D NOVA 4
Yogourt
iögo
C NOVA 4 Eco-Score B
BLENDED strawberry
too good & co.
A NOVA 4 Eco-Score B
black raspberry chip frozen greek yogurt bars
yasso
C NOVA 4 Eco-Score B
Leche Dos Pinos Semidescremada
Dos Pinos
B NOVA 4 Eco-Score D
Sliced Mozzarella
Great Value
NOVA 3 Eco-Score C
Fromage frais de chèvre nature
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 3 Eco-Score D