Barcode: 0036632008367
Oikos Triple Zero
by Oikos
Labels
no gluten
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
cultured grade a non fat milk, chicory root fiber, water, contains less than 1% of vegetable juice concentrate (for color), natural flavors, stevia leaf extract, sodium citrate, malic acid, sea salt, vitamin d3,
Additives
e296
e331
e960
Related Products in Dairies
Pasteurized american deli cheese product
E NOVA 4
Pasteurized process cheese product with jalapeno peppers
E NOVA 4
Lowfat milk
B NOVA 1
Castle Cheese, Grated Permesan Cheese Alternative
Castle Cheese Inc.
E NOVA 4
Horchata
E NOVA 4
Pasteurized american deli cheese product
E NOVA 4
Pasteurized american deli cheese product
E NOVA 4
Michelle Farms, Grated Mexican Style Cotija Cheese
Castle Cheese Inc.
E NOVA 4
Provolone cheese with smoke flavor
D NOVA 4
Castle cheese, grated romano cheese alternative
Castle Cheese
E NOVA 4
Michelle Farms, Grated Parmesan Cheese Alternative
Castle Cheese Inc.
E NOVA 4
Milk & Rice Drink
E NOVA 4