Barcode: 4902380144144
Oillio
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
soybean oil, rice vinegar, sugars, corn syrup, pear juice, salt, carrot, cabbage extract, yeast extract, cornstarch, xanthan gum, monosodium glutamate, carotene, spices
Additives
e415
e621
Related Products in Condiments
Vegenaise Horseradish Sauce
Follow Your Heart, Earth Island
D NOVA 4
Roasted Garlic Vegenaise
Follow Your Heart, Earth Island
D NOVA 4
Organic Vegan Caesar Salad Dressing
Follow Your Heart
C NOVA 4
Avocado Oil Vegenaise
Follow Your Heart
E NOVA 3
Barbecue Vegenaise Gourmet
Follow Your Heart
D NOVA 4
Vegenaise tartar sauce
Earth Island, Follow Your Heart
D NOVA 4
Mexican style fiesta dips
Marks & Spencer
C NOVA 4
Vegenaise
Follow Your Heart
D NOVA 3
Vegenaise gourmet dipping sauce & spread, sriracha spicy, hot
Follow Your Heart, Earth Island
D NOVA 3
Organic garlic aioli vegenaise, garlic aioli
D NOVA 3
Chipotle Vegenaise Gourmet Dipping Sauce & Spread
Follow Your Heart
D NOVA 4
Miso ginger salad dressing, miso ginger
D NOVA 4