Oinion soup
by Knorr
Labels
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
DRIED ONIONS*, CORN SYRUP SOLIDS, MALTODEXTRIN, CORN STARCH, SALT, HYDROLYZED CORN PROTEIN, HIGH OLEIC SUNFLOWER OIL, FLAVOUR (MILK, RYE), COLOUR, DISODIUM GUANYLATE, DISODIUM INOSINATE, GUM ARABIC, BEEF TALLOW. CONTAINS MILK, RYE, SULPHITES. MAY CONTAIN SOY, WHEAT. INGRÉDIENTS: 0IGNONS DÉSHYDRATÉS*, EXTRAIT SEC DE SIROP DE MAIS, TOURNESOL À TENEUR ÉLEVÉE EN ACIDE OLÉIQUE, SAVEUR (LAIT, SEIGLE), COLORANT, GUANYLATE DISODIQUE, INOSINATE DISODIQUE, GOMME ARABIQUE, SUIF DE BOEUF. CONTIENT: DU LAIT, DU SEIGLE, DES SULFITES. PEUT CONTENIR DU SOJA ET DU BLE. BEST IF USED BY/MEILLEUR SI CONSOMMÉANT: BB/MA U 12:4 di'ds.c 20230 els
Additives
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hummus Nature
chef select
Combinado Nuts
Hacendado
Tortillas de trigo
La Cestera,Lidl
MULTIGRAIN CEREAL
Kellogg's Bluey
Mermelada Higo
Hacendado
Gold Granola
Sante
Aceite de oliva virgen extra picual
Casa Juncal,Oro Bailén
Brown rice cake
Rice UP!
Anitines panes especiales pizza
Anitin,Hacendado
Confiture allégée Framboises
Lidl, Maribel
Schoko Müsli
Crownfield,Lidl,Brüggen
SOYA CUISINE
VEMONDO