Barcode: 7311070032352
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 291.0 kcal |
| Fat | 5.2 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Vesi, vehnäjauho, sihtiruisjauho, täysjyvävehnäjauho, sokeri, rapsiöljy, vehnägluteeni, kaurakuitu, vehnätaikinajuuri (1%), kaltattu täysjyväruisjauho, kaltattu täysjyväkaurajauho, ohramallas, hiiva, suola, kasviperäinen emulgointiaine rasvahappojen mono - ja diglyseridit (auringonkukka, rapsi), jauhon käsittelyaine (askorbiinihappo).