Barcode: 6408430310944
Oivariini merisuola
by Valio
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
avainlippu
high in salt finland
low lactose finland
no additives
hyla
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 706.0 kcal |
| Fat | 78.0 g |
| of which saturated | 32.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
52% Suolattu _voi_ (alkuperä: Suomi), 26% rapsiöljy, vesi, 1.5% merisuola, D-vitamiini. VÄHÄLAKTOOSINEN, LISÄAINEETON, VOIMAKASSUOLAINEN.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Baguette saveur
D NOVA 4
Extra Moelleux Complet Sans sucres ajoutés
Harry's
C NOVA 4
tartines crasuantes à la châtaigne
la vie claire
C NOVA 3
minestrone di verdure e legumi
vallericca
A NOVA 3
Sourdough Bloomer
Asda (Exceptional)
B
Multigrain Baguette
Sprouts Farmers Market
NOVA 4
Le grand pain tranche
La Grande Epicerie Paris
C
Sourdough Bloomer
Asda Bakery
NOVA 3
Onion Sub Bun
Sprouts
NOVA 3
Jus de pruneaux
Vitamont
D NOVA 1
Cream of wheat, instant hot cereal, maple brown sugar
Cream Of Wheat
E NOVA 4
Alpro no sugars oat
Alpro
C NOVA 4