Barcode: 7640143485956
Ok! Ice Coffee Zero
by ok.-
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no added sugar
no lactose
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
81% lait partiellement écremé, 19% de café Arabica préparé. Teneur résiduelle en lactose : <0.01g/100ml.
Related Products in Beverages
Fire sports drink
D NOVA 4
Natural spring water
B
Natural sparkling mineral water
B NOVA 1
Rise sports drink
Aspire Beverage Company
C NOVA 4
Gourmet bloody mary mix
NOVA 4
Pomegranate organic electrolyte black tea, pomegranate
B NOVA 4
Gourmet margarita mix
NOVA 4
Natural sparkling mineral water
B
Lemon organic electrolyte black tea, lemon
B NOVA 4
Rush sports drink
Aspire Beverage Company
C NOVA 4
Gourmet bloody mary mix
NOVA 4
Peach organic electrolyte black tea, peach
B NOVA 4