Barcode: 6111184008233
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Eau, huile de colza, sirop de glucose, concentré de tomate, vinaigre de table, sucre, épaississant, amidon modifié, oignon, moutarde, sel, jaune d'œuf, épices, stabilisant, gomme xanthane, conservateurs, sorbate de potassium, benzoate de sodium, antioxydants, calcium disodium EDTA, acide citrique, arôme, acide lactique, colorant, extrait de paprika, oléorésine de paprika, oléorésine de capsicum
Additives
e14xx
e160c
e202
e211
e270
e330
e385
e415
Related Products in Condiments
Seasoning wraps, italian countryside herb
E NOVA 4
Authentic indian tomato chilli sauce
Maggi
E NOVA 4
Southwest fajita sauce duos
D NOVA 4
Teriyaki & sesame sauce duos
E NOVA 4
Seasoning
Maggi
NOVA 4
Sweet Pepper Stir-in Pasta Sauce
Sainsburys
B NOVA 4
Tikka Masala
Sainsburys
C NOVA 4
Maggi, bouillon tablets, chicken
E NOVA 4
Granulated Bouillon, Chicken
Maggi
E NOVA 4
Cons-mate, flavored concentrate, tomato and chicken
E NOVA 4
Roasted garlic & pesto
E NOVA 4
Fragrant Tikka Curry Paste
Sainsburys
C NOVA 4