Barcode: 8002339500703
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 215.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 11.3 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.7 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Cheese, milk, water, emulsifying salts (trisodium citrate), butter, stabilizing (powdered cellulose), acidity corrector (citric acid). GLUTEN FREE. Keep in cool and dry place. Once open keep refrigerated. جين ذائب - 8 قطع المكونات جبن حليب، ماء، ملح إذابة استرات الصوديوم) ،زيد مادة مثبتة مسحوق السليلوز) مصحح حموضة (حمض الستريك)، خالي من في الجلوتين. يُحفظ في مكان بارد وجاف. يُحفظ الثلاجة بعد الفتح 140g استهلاكه قبل Da consumare preferente 09:08 03/05/2 L25110 SCATOLA ESTERNA
Additives
e330
e331
e331iii
e460
e460ii
Related Products in Spreads
Patè di olive nere
La Cerignola di una volta
E NOVA 3
Colavita Black Olive Pate
Colavita
E
Tapenade olives vertes
Bionaturae
D
pane & pasta di peperoni
Agromonte
C NOVA 3
Crema carciofi e aglio
La Macina Ligure
E
Tapenade De Tomates Vertes
I Contadini
D NOVA 3
Bio-Pistazien Creme
Agrisicilia
E NOVA 4
Tartinable Courgette
Native
B
Condiment à Base De Tomates Cerise Cillegine Et De Piment Rouge
Agromonte
E NOVA 3
Patè di olive nere
Delizie di RIviera, Terra di Liguria
NOVA 3
Pate' di olive nere
Mastrototaro
C NOVA 3
Grüne Olivenpaste
Facino
C NOVA 4