Barcode: 0865753000161
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, fructose, aloe vera pulp, pineapple juice concentrate, citric acid, pinapple flavor, calcium lactate, sodium citrate, gellan gum, vitamin c, b-carotene flavor.
Additives
e327
e330
e331
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Word muesliday
MyMuesli
C NOVA 4
My muesli low sugar Choco crunch
Mymuesli
D
20% protein Berry crunch
Mymuesli
A NOVA 4
Pink Strawberry
Mymuesli
C NOVA 3
DFB-Team Müsli Edition 2024
Mymuesli
C NOVA 3
Baked Apple Cookie Crunchy
mymuesli
E NOVA 3
Spielmacher-Müsli Edition 2024
Mymuesli
C NOVA 4
Low Sugar Berry Crunch
mymuesli
A NOVA 4
Immunity Superfood Crunchy
mymuesli
NOVA 3
Flankengeber Müsli Edition 2024
Mymuesli
A NOVA 3
Disney Stitch Muesli
Mymuesli
C NOVA 4
Torjäger-Müsli
mymuesli
C NOVA 4