Barcode: 0865753000130
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 10.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, fructose, aloe vera pulp, citric acid, mango flavour, sodium citrate, calcium lactate, mango juice, gellan gum, beta-carotene flavor, vitamin c.
Additives
e327
e330
e331
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nana’s Flour Tortillas
D NOVA 4
Inspired to cook Fajita Seasoning
By sainsbury's
NOVA 4
Pure and creamy margarine
Land O'Lakes Inc.
D NOVA 4
Caribbean Style Seasoning
By sainsbury's,Sainsburys
NOVA 3
Oranges
By Sainsbury's
C NOVA 1
Fairtrade Bananas
Sainsbury
C
Land o lakes, mini moo's, half & half milk & cream creamer
Land O Lakes, Land O'Lakes Inc.
C NOVA 4
Kelp/Wild Atlantic KOMBU
D
Cajun seasoning
Sainsbury's
NOVA 4
Creamers
C NOVA 4
Uncooked Flour Tortillas
my Nana's
D NOVA 4
Land o lakes half half uhtprocessed creamer
Land O'Lakes Inc.
C NOVA 4