Barcode: 3259011248704
Okara
by Soy
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
low or no salt
fair trade
organic
vegetarian
certified by ecocert
eu organic
no gmos
source of fibre
source of proteins
vegan
soja francais
100 vegetable
eu agriculture
fr bio 01
french soy without gmos
grown in france
high fibres
high proteins
made in france
no salt
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
biopartenaire
vegan cert
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 112.0 kcal |
| Fat | 5.2 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pulpe de _soja_ bio 100%
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Macrina bakery, rye bread
C NOVA 3
Macrina bakery, giuseppe bread
C NOVA 3
Macrina bakery, raisin pumpernickel
Macrina Bakery
C NOVA 3
Goodbelly probiotics drink from concentrate
C NOVA 4
Brioche Sliders
Macrina Bakery
D NOVA 3
Macrina Baguette
Macrina Bakery
C NOVA 3
Granola
Carlo's Grain-Free
D NOVA 3
Macrina bakery, rustic potato bread
D NOVA 3
Blackberry Jam
The Dutch Kettle
NOVA 4
Macrina casera
Macrina Bakery
C NOVA 3
Strawberry jam
D NOVA 4
Brioche
Macrina Bakery
D NOVA 4