Barcode: 5712873838905
ØKO Chilibønner
by salling
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 109.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
60 % røde kidneybønner*, vand, rørsukker", tomatkoncentrat", majsstivelse", salt, 0,2 % chilipulver", løgpulver", rismel", paprika", hvidløgspulver
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Faden Nudelnester
Zabler
A
Suppen-Muscheln
Zabler Hochzeit Nudeln
A
Pappardelle
Zabler, Zablet
A
Meerrettich gerieben
Scandia
C
Spaghettini
Zabler
A NOVA 1
Vier Käse
La Mia Familia,Dr. Oetker
C NOVA 4
Nudeln Fusilli Paradiso Bio
Zabler
A NOVA 1
La Mia Familia Tomate & Paprika
Dr. Oetker
C NOVA 4
Bistro Spicy BBQ Vegan
Dr. Oetker
C NOVA 4
Hochzeitnudeln
Zabler
NOVA 1
Hochzeitsnudeln
Zabler
A
Nudeln Bandnudeln
Zabler
A NOVA 1