Barcode: 20827502
Øko Dansk Letmælk
by Madværket
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
dk øko 100
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.1 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Mælk
Related Products in Dairies
LAPTE
Căsuța mea
B
Cottage cheese
სვანური
Mozzarela
Castelli
C NOVA 3
Масло 82.5% сладкосливочное Экстра
Roshen
Sweetened condensed milk
Премія, Первомайський МКК
E NOVA 4
Молоко згущене незбиране з цукром, 8.5% жиру
Roshen
E NOVA 4
Skimmed Milk 2.5%
Sante GMT Products
B NOVA 3
Butter, unsalted, 82.5% fat
Roshen
E NOVA 2
Сир кисломолочний, 5% жиру
Премія, ТОВ "Сиророб"
B
Молоко згущене незбиране з цукром
Roshen
E NOVA 4
Brânză granulată 4%
JLC
A
Сир кисломолочний, 5% жиру
Повна Чаша
A