Barcode: 5701075202393
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 256.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 34.0 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 9.2 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Økologisk _hvede_mel, 14% økologiske finvalsede _havregryn_, 10% økologiske solsikkekerner, 10% økologiske hørfrø, økologisk rørsukker, økologisk _hvedegluten_, salt tilsat jod, økologisk solsikkeolie, fortykningsmiddel (E412), melbehandlingsmiddel (E300).
Additives
e300
e412
Related Products in Bageblandning
Saucisses de toulouse
Bigard
D NOVA 4
Saucisses de Toulouse
Bigard
D NOVA 4
Merguez Forte
Bigard
E NOVA 4
Chair à saucisse
Bigard
E NOVA 4
Merguez bœuf & mouton
Bigard
E NOVA 4
Bigard chipolata enroulee 500g label rouge
Bigard
D NOVA 4
Chipolatas supérieures
Bigard, Charcuteries du Don
D NOVA 4
SAUCISSES DE TOULOUSE
Bigard
E NOVA 4
Chipolatas aux herbes
Bigard
D NOVA 4
Farce à légumes
Bigard
D NOVA 4