Barcode: 5701410411381
Øko Havredrik
by Grøn Balance
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
es eco 016 cl
fsc
fsc mix
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 8.2 g |
| of which sugars | 5.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, 12% organic oats, organic sunflower oil, stabilizer (e 418), salt, may contain traces of soy, almonds, hazelnuts, pistachios, queensland nuts (macadamia nut),
Additives
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Appelmoes
Jumbo
A NOVA 1
GRANOLA
Jumbo
D NOVA 4
Havermout porties honing
Jumbo
A NOVA 4
Appelmoes
Jumbo
B NOVA 1
CRUNCHY MUESLI APPEL & ROZIJN
JUMBO
A NOVA 4
Havermout Porties
Jumbo
B NOVA 3
Vriesverse Zoete Kersen Pitloos
Jumbo
A NOVA 1
Special Flakes
Jumbo
B NOVA 4
Almond Milk
Jumbo
A NOVA 4
Crunchy muesli
Jumbo
C NOVA 4
vier noten crunchy muesli
Jumbo
A NOVA 4
Vriesverse Cranberry's
Jumbo
A NOVA 1