Barcode: 7311041085172
Øko Hvedemel
by First Price
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
Available in
faroe islands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 342.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Vegetable fats (fully hydrogenated coconut, coconut, palm kernel, palm, shea), milk protein, hydrolyzed collagen¹, wheat flour, filler polydextrose, low-fat cocoa (1.4%), skimmed milk powder, soy flour, raising agent sodium carbonate, emulsifier lecithin ( soy ), rice flour, sweeteners: sucralose, acesulfame-K; Table salt, acidifier citric acid, natural flavor, natural lemon flavor. ¹made of beef
Allergens
soybeans
Additives
e1200
e322
e322i
e330
e500
e500i
e950
e955
Related Products in Breakfasts
Miel d'acacia - Gabriel Perronneay
Apidis
NOVA 2
Pâte à tartiner
Franprix
E NOVA 4
Miel de pommier
Famille Perronneau, Finabeil
A
Miel de fleurs origine Amérique du Sud Bio Leader Price
Leader Price
D
La pate a tartiner aux eclats de noisettes
Franprix
E NOVA 4
Nocciolata
Rigoni di Asiago
E NOVA 4
Pâte à tartiner
Franprix
E NOVA 4
Miel de fleurs
Gabriel Perronneau
D NOVA 2
Miel Pollen Gelee Royale Bio
Famille Perronneau
E
Crème de caramel au beurre salé au sel de Guérande
Le Guillou
E NOVA 3
Miel de bruyere
La Bastide des Abeilles
E NOVA 2
Miel de fleurs
Leader Price
D NOVA 2