Barcode: 5712838287311
Øko kokosmælk
by Salling
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
lk bio 149
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 169.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
70% kokosekstrakt, vand, stabilisator (E 412)
Additives
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Exotisk juice
Bravo
D NOVA 4
Apelsin juice
Bravo, Skånemejerier
C NOVA 1
Bravo Originalet Apelsinjuice
Bravo, Skånemejerier
C NOVA 4
smooth orange
Arla foods as
C NOVA 1
Apple
Arla foods as
E
God Morgon Orange Juice
Arla foods as
C NOVA 1
Swedish Falafel
Dafgård, Gunnar Dafgård
B NOVA 3
Gemüse Köttbular
Dafgards
C NOVA 3
Bravo Smoothie Hallon, jordgubb & blåbär
Bravo, Bravo Smoothie, Skånemejerier
Tropisk Juice
Bravo
C NOVA 4
Äpple Juice
Bravo
E
Bio-Gemüse-Köttbullar
Svenssons
C NOVA 4