Barcode: 5700426291154
Øko Mini Mælk
by Arla
Labels
organic
eu organic
pasteurized
dk øko 100
fsc
keyhole
dk oko 100
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
1 liter økologisk dansk mælk 0,4% fedt. Homogeniseret. Pasteuriseret.
Related Products in Dairies
Organic whole milk
C NOVA 1
Green chile queso blanco
D NOVA 4
Goat Milk
Summerhill
C NOVA 1
Goat milk yogurt
Building Records
B NOVA 4
Queso Dip, Medium Green Chile
505 Southwestern
D NOVA 4
White Cheese Feta
Ak Gida San
D NOVA 3
Philadelphia Original
Philadelphia
D NOVA 4
Everybody go deep medium salsa con queso with chipotle chiles
Salpica
C NOVA 4
Goat milk yogurt
Building Records
C NOVA 4
Casual friday medium jalapeno jack queso with salsa verde
Salpica
C NOVA 4
Organic whole milk
C NOVA 1
Dolait
NOVA 4