Barcode: 2291950004721
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 245.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 9.8 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Roggenmehl 41% Weizenmehl 20% Dinkelvollkornschrot 4% Gerstenvollkornschrot 4% Hafervollkornschrot 4% Wasser Meersalz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Panzani essentiels sauce tomapulpe 2kg
Panzani
A NOVA 4
Le renard semoule royale kg
Le renard
B NOVA 1
Le renard couscous moyen premium 5kg +10% offert
Le renard
A NOVA 1
Panzani selection couscous qc ble hve 5kg
Panzani
A
Couscous fin
Le renard
A NOVA 1
Zakia semoule moyenne 5kg+10%offerts
Zakia
B NOVA 1
Ferrero couscous moyen sc 5x100g
Ferrero
A NOVA 3
Zakia semoule fine 5kg+10%offerts
Zakia
B NOVA 1
Semoule de blé
Zakia
B NOVA 1
Semoule
Zakia
B NOVA 1
Panzani lasagne bio 3kg
Panzani
A NOVA 1
Le renard couscous moyen preium kg+10%offert c10
Le renard
A NOVA 3