Barcode: 4038635000108
Ökokloßteig
by ÖKost
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
biokreis
de oko 037
regional fair
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 111.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 25.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Speisekartoffeln roh, Speisekartoffeln gekocht, Kartoffelstärkemehl, Trinkwasser, Speisesalz, Säuerungsmittel: Zitronensäure
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Danette creme dessert vegetale chocolat lait coco 400 g x 1
Danette, Danette vegetal, Danone
C NOVA 4
Danette végétal
Danette
C NOVA 4
Gourde bio pomme fraise
Danonino
A NOVA 3
Activia soja flocons avoine mangue 400 g x 1
Activia, Activia vegetal, Danone
A NOVA 4
Activia soja flocons d'avoine nature 400 g x 1
Activia, Activia vegetal
A NOVA 4
Danette au lait de coco chocolat
Danette, Danone
C NOVA 4
Danette base noisette chocolat
Danette, Danone
C NOVA 4
Compote bio
Danonino
A NOVA 3
Gourde bio pomme Myrtille
Danonino
A NOVA 3
Danette creme dessert vegetale chocolat base noisette 400 g x 1
Danette, Danette vegetal
C NOVA 4
Activia soja flocons avoine myrtille acai 400 g x 1
Activia, Activia vegetal
A NOVA 4
Danette mousse végétale
Danette, Danone
C NOVA 4