Barcode: 7090006470283
Økologisk Gårdsmjølk fra Rødros - Lettmjølk
Labels
no gluten
organic
debio organic
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Ikke-homogenisert og lavpasteurisert økologisk _lettmjølk_.
Allergens
lettmjølk
Related Products in Dairies
Crème liquide entière bio
Belle France, Le Réflexe Bio
D NOVA 4
Yaourt nature
Belle France
A NOVA 3
Crème liquide légère
Belle France
D NOVA 4
Yaourt nature
Belle France
A NOVA 3
Lait demi-écrémé
Belle france
B NOVA 1
Yaourts aromatisés
Belle France
B NOVA 4
Lait Demi Écrémé
Belle France
B NOVA 1
Crème fluide légère
Belle France
D NOVA 4
Crème liquide entière (30 % MG)
Belle France, Francap Distribution
D NOVA 4
Lait Demi-Écrémé Stérilisé
Belle France
B NOVA 1
Lait demi-écrémé
Belle France, Francap Distribution
B NOVA 1
Crème liquide entière
Belle France, Le Réflexe Bio
D NOVA 4