Barcode: 5701029009511
økologisk Granola
by Kornkammeret
Labels
organic
eu organic
dk øko 100
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 410.0 kcal |
| Fat | 9.8 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 68.0 g |
| of which sugars | 18.0 g |
| Fiber | 8.6 g |
| Proteins | 9.2 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Havreflager ** 46%, rugbredsknas 20% (rugrnel* ** surdej (rugmel jod), sukker, puffet rist (rismel, hvedemel, havremel, bygmalt). kokosolie", appelsincrisp 4,1% (oppelsinsoftkoncentrat, rismel"). glukose, akaciehonning" 1,4%, syre: eblesyre. "Økologisk ingrediens. **Fuldkorn. Produktet indeholder 66% fuldkorn. ** vond), salt tilsat
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Giant eagle, nature's basket, organic cut green beans
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
A NOVA 1
Red tart pitted cherries
B
Giant eagle, market district, croutons, roasted garlic focaccia
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Giant eagle, market district, texas toast cheese & garlic croutons
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
The Farmers Market, Dried Apricots
Giant Eagle Inc.
C NOVA 1
Matchstick carrots, matchstick
A NOVA 1
Giant eagle, nature's basket, organic mixed vegetables
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
A NOVA 1
100% Honey Crisp Style Apple Juice From Concentrate
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 4
Pepperoncini
Giant Eagle
E NOVA 4
Giant eagle, garlic & parsley baby new potatoes
B NOVA 3
Basket organic 50/50 blend baby spinach & spring mix
A
Organic cold pressed refined coconut oil
E NOVA 2